4. kolo Pohárové soutěže v Budkovicích – výsledky

Když nám Petr Knob oznámil, že nemůže z vážných důvodů pořádat soutěž v Havlíčkově Brodě, napadlo pár nadšenců, že bychom mohli využít zamluvené a volné letiště v Budkovicích místo mistrovství Evropy.

Já myslel na termín 26.6., ale nakonec nám byla nabídnuta neděle 20.6. a skoro všem se to i hodilo. Bohužel nemohl náš hlavní soutěžák Míra Dvořáček, ale Míra je tak dobrý, že to určitě dožene.

Několik se nás domluvilo, že jsme prožili celý týden na letišti. Dokonce i s manželkami a myslím, že i ony byly maximálně v pohodě. Na toto téma snad vznikne jiný článek.

Teď k neděli. Počasí tropické a doslova zákeřné. Někdo nemohl dostat letadlo ze stoupáku, ale většina z nás padala z 300m klidně za 120 sekund. Účast velice dobrá a také časy podobné. Je vidět, že když se někomu momentálně daří, je hned ve hledáčku ostatních a ti hned využijí „zpětné inženýrství“ a rázem jim to jde lépe.

OTMR AB vyhrál Petr Hrubý a pokud mu jde motor, tak je nedostižný. Za ním opět bodoval Petr Chvátal s dieselem. Jednoduché letadlo, obyčejný motor a Petr to má jako recept na suprové výkony. Céčka letos už podruhé vyhrál Míra Vaněk a opět nikomu nedal šanci. Snad jen těch 12 stehů na noze od nervózní vrtule byla dost vysoká daň za úspěch. Na NMR jsem si pomýšlel já, ale ze zálohy a bez varování mi ukázal Petr Knob, jak létají mistři. Nakonec jsme poslali do vzduchu Classic Texaco a po prvním kole vedl Petr Knob o pár vteřin přede mnou. Za letu mi začal zlobit přijímač a jeho dosah klesl míň než na polovinu. Na vysílači totiž vidím, kolik decibelů pobírá přijímač. Nenechal jsem tedy nic náhodě, vybral přijímač z jiného modelu a poslal Berryloyda znovu do vzduchu. Tentokrát předvedl, co umí a Petrovi sebral první místo.

Byl to báječný den, plný letadel a příjemných setkání. Už se všichni těšíme do Jeseníku ke Zdendovi Hanáčkovi a Petrovi Hoškovi. U nich budeme již potřetí a moc bych si přál, aby k nám bylo počasí milosrdné jako vloni a předloni.

Letu Zdar!

Sláva Štorek

Výsledky 4. kola

A průběžný stav po odlétaném 4. kole