17. ME historických modelů

Ahoj všem,

posílám překlad pozvánky na 17. ME historických modelů SAM do Itálie

Je to poskládáno z jednotlivých dokumentů, zaslaných představitelům národních SAMů. Přeloženy jsou věcné a termínové údaje. 

Přihláška je součástí dokumentu a je zatím původní – tak jak je součástí tohoto dokumentu se hodí spíš pro vypsání rukou a odeslání klasickou poštou. Pro české zájemce se pracuje na aktivním formuláři, který půjde vyplnit na počítači, a bude jej možno odeslat na příslušnou e-mailovou adresu. Jakmile bude k dispozici, objeví se zde na webu.

Součástí ME jsou i 3 vložené kategorie, které nejsou součástí aktuálních pravidel. Jedná se o Texaco Antique, Civy Boy a Electro Glider. Pravidla v celém znění zveřejníme co nejdříve.

Pro zájemce stručně:

Texaco Antique – italská pravidla této kategorie – modely do konce r. 1950 s hmotností mezi 500 – 4200 g, motory s jiskřivou svíčkou do konce roku 1954, povoleny repliky, zapalování musí být řízeno mechanickým přerušovačem, množství paliva je vztaženo k násobkům hmotnosti po 400 g, minimální plošné zatížení křídla je 30,5 g/dm2, max. rozpětí je 3,5 m, hodnotí se 3 lepší lety ze 4 s měřeným maximem 15 minut, vzlet je možno 1 x opakovat v každém soutěžním letu při přistání do 30 s letu. Téměř vše je tedy jinak než v loňském roce v Maďarsku a také jinak než naše pravidla pro Pohárovou soutěž. Minimálně bude třeba upravit velikost nádrží.

Civy Boy – opět italská pravidla monotypové soutěže, kterou má na svědomí Gianni Borsetti. Již 4. rokem létají naši přátelé každoročně seriál 4 soutěží.  Létá se výhradně s modelem Civy Boy 24“, který je ale zvětšen na rozpětí max. 98,3 cm. Plán je ke stažení na webu SAM 92. Povolena je úprava celobalsové směrovky za konstrukční a vyztužení trupu. Vnější tvary  a rozměry musí zůstat zachovány. Motor smí být použit jakýkoliv se žhavící svíčkou do kubatury 0,49cu. Inch. (0,8 cm3), vybavený vnější průhlednou nádrží o objemu 3 ccm. Sklopná nebo kovová vrtule je zakázána, její rozměry omezeny nejsou. Palivo libovolné, jen nesmí obsahovat benzín nebo benzen. Hmotnost a plošné zatížení není omezeno. Hodnotí se 4 lepší lety z celkových 5, maximum je stanoveno na 10 min.

Electro Glider – zde se nic nemění oproti pravidlům, která se využívala v r. 2018 v Maďarsku.

Miroslav Dvořáček 


Pozvánka ME 2019 SAM RC Aguscello Italie – CZ